Iniciativa čtenářů

24. března 2012 v 13:54 |  Blog a vše kolem
Tento blog (a nejen to, i spousta dalších stránek) je založen na iniciativě čtenářů, kterou bohužel někteří zrovna neoplývají, proto jsem se rozhodla sepsat jakýsi "návod na použití" tohoto blogu.

TEXT SE POSTUPNĚ DOPLŇUJE

Jako první a nejdůležitější bod se mi zdá stahování. Jelikož by správný blog podle podmínek použití Blog.cz neměl obsahovat odkazy na stahování nelegálního obsahu, většinu jsem zde na blogu smazala. Nechci přece, aby mi jen tak smazali blog. Pokud hledáte ke stažení písničku, hru, film nebo cokoli jiného, jako první doporučuji projít stránku Uložto (>> přejít na Uložto) nebo třeba Webshare (>> přejít na Webshare).

Pokud hledáte film či seriál online ke shlédnutí, určitě se podívejte na Zkouknito (>> přejít na Zkouknito) nebo SledujemeFilmy (>> přejít na SledujemeFilmy). Skvělá stránka ke sledování seriálů online s titulkami či dabingem je SledujuSeriály (>> přejít na SledujuSeriály). Jestliže hledaný předmět nenajdete na těchto dvou stránkách, budete se muset spokojit s anglickou verzí, nebo zkusit poslední věc a tou je strýček Gůgl (>> přejít na Google).

Pokud si film či seriál nestáhnete s dabingem nebo vloženýma českýma titulkama, nezbývá než najít titulky někde jinde. Titulky hledejte na serverech Uložto (>> přejít na Uložto), SerialZone (>> přejít na SerialZone), CWzone (>> přejít na CWzone) nebo na Titulky (>> přejít na Titulky). Pokud české titulky nejsou k sehnání, budete si muset vystačit s anglickými, nebo třeba francouzskými, volba je na vás. Pro cizojazyčné titulky je výborná stránka Addic7ed (>> přejít na Addic7ed).

Jistě se vám už někdy stalo, že po shlédnutí filmu nebo seriálu vám v hlavě utkvěla nějaká melodie či písnička a vy ne a ne se jí dopídit. Nedávno jsem objevila velmi šikovnou stránku Tunefind (>> přejít na Tunefind.com), kde je přehledný výběr filmů a seriálů i vyhledávání, do kterého můžete zadat seriál či film, ale i interpreta.

Stahování bychom snad měli, můžeme přejít k dalšímu bodu. Někteří z vás se mne ptají, proč mám nastaveny moderované komentáře. Je to proto, abych si všimla všech komentářů, protože když tu člověk třeba není, na titulní stránce výpis komentářů za čas mizí a je nahrazen novějším. Pokud komentář čeká na schválení, zobrazuje se v administraci v záložce článků v boxíku po levé straně obrazovky. Pokud jste delší dobu pryč a nejste přívrženci moderované diskuze, ohromně vám pomůže žebříček posledních komentovaných článků (>> přejít na tento žebříček), ve kterém můžete libovolně listovat dopředu a vzad.

Nedávno jsem zřídila anketu, která měla za účel vyhodnotit přehlednost blogu. Celkem mne udivilo, že valná většina hlasujících hlasovala pro možnost, která říká, že tento blog přehledný není. Myslím si, že je to spíše tím, že většina lidí se neumí pořádně rozhlédnout před tím, než si začnou stěžovat. Pokud patříte mezi jednoho z takových lidí (a já vám to nevyčítám, já mezi ně patřím, v reálném životě také nejdříve začnu vyvádět kde mám tohle a támhleto, než se pořádně podívám), bleskově vás odkážu na krátké a stručné rozcestí (>> přejít na rozcestí). Pokud se někomu nelíbí menu, má holt smůlu, jelikož dlouhá menu ve všech boxech a po obou stranách jsou, to musíte přece uznat, extrémně nepřehledná, poněvadž čtenář neví, kam se kouknout dříve.

Poslední dobou se mi tu hromadí komentáře kritizující téma článku. Já naprosto chápu, že co baví mne, nemusí bavit vás, ale odpusťte si prosím komentář "Toto téma mne nebaví...", díky němuž vím, že jste si článek ani nečetli. Pokud vás vážně téma nezajímá, raději se soustřeďte na článek samotný; jakým stylem je napsaný, jestli obsahuje nějaké překlepy, nebo dokonce pravopisné chyby, nebo jestli by se zkrátka dal nějak vylepšit. Rozhodně mne tím potěšíte víc, než když napíšete, že vás to nezajímá (což já pochopitelně VÍM, jelikož své čtenáře více či méně znám) a článek si ani nedočtete.

Nevíte, co znamenají různé zkratky a termíny, které používám já, nebo jste je slyšeli kdekoli jinde při surfování po vodách internetu? Určitě zamiřte na stránku InternetSlang (>> přejít na InternetSlang), kde si můžete danou zkratku snadno vyhledat, dozvíte se, co znamená, jaký má význam a při jakých příležitostech se používá. Můžete se také podívat na nejoblíbenější a nejvyhledávanější zkratky a tak se přiučit něčemu novému.

Pokud vám stále není něco jasné ohledně tohoto blogu, ozvěte se do komentářů pod tento článek.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Je tento blog přehledný?

Ano. 57.6% (83)
Ne. 42.4% (61)

Komentáře

1 Keta Keta | Web | 24. března 2012 v 14:49 | Reagovat

Aha, bylo mi zvláštní, proč je diskuze moderovaná :D Já komentáře kontroluju pomocí mailu - když někdo napíše komentář, přijde mi mail ^^

2 Lai Lai | E-mail | Web | 24. března 2012 v 18:37 | Reagovat

Funkce "Moderované komentáře" je značně nepraktická, proč si místo ní nenastavíš to, aby Ti komentáře přicházely e-poštou?
Osobně si myslím, že Tvůj blog je velmi přehledný a že jsi jeho zvelebování zasvětila mnoho času. Máš ráda dokonalost, že? :D

Tradiční informační vsuvka:
Je třeba rozlišovat slova "holt" a "hold".
První zmíněné, tedy "holt" či případně "halt" ve smyslu "zkrátka", je silně hovorové citoslovce a píše se na konci s T.
Druhá alternativa, "hold", je podstatné jméno, znamená "vzdávat čest" a píše se s D.  
Takže pozor, Tvůj oblíbený povzdech je správně zakončen literou T, nikoliv D. ;-)

3 Vendy Vendy | Web | 24. března 2012 v 20:32 | Reagovat

K těm komentářům - přidávám se k Lai - proč si nenecháš komentáře posílat emailem? Tuším, že někde v nastavení tahle funkce je - navíc takhle objevím i komentáře, které jsou ve spamu. (A z emailu se ti to jen tak samo nesmaže).
Moderovanou diskuzi bych pochopila, kdyby šlo o soutěž, nebo by na blog psal nějaký trapácký ouchyla, který se vyžívá v urážení - a ani to bych nemoderovala, ale spíš mazala a pokusila se zablokovat IP adresu...
K přehlednosti blogu... rubriky jsou pro mě trochu hůř hledatelné, ale není to tragické. Jinak články samotné máš psané hezky, dobře se čtou, a oceňuji světlé pozadí stránky. Nebolí z toho tolik oči... :-)

4 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 24. března 2012 v 20:49 | Reagovat

[1]:[2]:[3]: E-poštou komentáře si nechci nechat posílat, měla bych celkem zahlcený mail. Navíc mám ráda přehled o tom, co se na mém blogu zobrazí, a co ne. Co kdybych tady třeba zrovna nebyla a zvrhla by se tu nevhodná diskuze...? :D

5 Lai Lai | E-mail | Web | 25. března 2012 v 21:54 | Reagovat

[4]: A co je to "nevhodná diskuse"?

6 Haimi Haimi | 26. března 2012 v 16:57 | Reagovat

Hezky shrnuto :). Máš v tom pořádek ;). Já se na komentáře dívám v žebříčku, přes moderované komentáře bych nemohla :D. S odkazy na stahování si hlavu nedělám.

7 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 11. dubna 2012 v 17:17 | Reagovat

[4]: Ano, tak tak.
U moderovaných komentářů se tě musím zastat:)
Taky je mám a zkrátka je to pro mě lepší. Neunikne mi ani jeden a navíc je zaručené, že nepropustím ani jednu hloupou reklamu a u článků budou jen komentáře k němu. Už jsem si tak navykla a je to lepší, než potom mazat blbosti, co tam napíšou reklamátoři :-?  :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.